Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Powiadomienia internetowe

Co to są powiadomienia internetowe? Samo słowo "powiadomienie" jest równoznaczne z powiadomieniem lub ostrzeżeniem. Obecnie są one wysyłane przez aplikacje mobilne na smartfony, ale zdarzają się też powiadomienia webowe, które przesyłane są przez Internet. Powiadomienia to najczęściej krótkie wiadomości tekstowe lub multimedialne, których celem jest poinformowanie użytkownika lub obywatela o bieżących wydarzeniach lub zniżkach lub wydarzeniach.

Prawdopodobnie nie wyobrażalibyśmy sobie dnia bez Internetu. Dziś z naszego uzależnienia od Internetu korzystają przede wszystkim właściciele stron internetowych, burmistrzowie miast i gmin czy operatorzy sklepów internetowych. To oni pobudzają w nas aktywność za pomocą powiadomień internetowych, a wręcz przeciwnie zabijają nasz brak zainteresowania. Pierwsze powiadomienia internetowe zostały wprowadzone w przeglądarce Chrome, z której wielu z nas nadal aktywnie korzysta. Stało się to w 2015 roku, kiedy powiadomienie zostało wysłane nawet po opuszczeniu strony przez użytkownika. Gdy pięć lat temu Chrome wprowadził powiadomienia internetowe, firmy, wydawcy oraz gminy i miasta, które wciąż używają powiadomień do informowania obywateli w czasach kryzysu, tj. podczas powodzi, kwarantanny czy zanieczyszczonego powietrza, nagle zaczęły korzystać z powiadomień.

Jakie są zalety powiadomień web push?

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że tylko firmy lub sklepy internetowe mogą korzystać z powiadomień push. Ale tak już nie jest. Dziś z komentarzy na stronie mogą korzystać praktycznie wszyscy – nawet gminy i miasta, które w ten sposób wcześnie i szybko informują swoich mieszkańców o bieżących wydarzeniach. Jednak nadal najczęściej korzystają z nich sklepy internetowe, ale także serwisy nastawione na prognozowanie pogody.

Nie możemy się dziwić ogromną popularnością ogłoszeń w serwisie, kryją w sobie szereg zalet. Oprócz angażowania użytkowników, obywateli i klientów oraz zabijania bezczynności, jak wspomniano, mogą zrobić znacznie więcej. Inne zalety powiadomień push to:

Dlaczego warto korzystać z powiadomień internetowych?

Możesz pomyśleć, że powiadomienia push to tylko irytujące powiadomienia na stronie internetowej, które wkrótce odrzucisz. Ale wciąż jest potężnym narzędziem marketingowym, które przyniesie upragnione owoce. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że powiadomienia wymagają potwierdzenia subskrypcji, więc odbiorca potwierdza, że ​​jest naprawdę zainteresowany otrzymywaniem wiadomości.

Powiadomienia web push są dziś kluczowe. Szereg osób aktywnie wykorzystujących je na swoją korzyść uważa, że ​​nagle zniknęła potrzeba posiadania własnej aplikacji mobilnej. Powiadomienie zachęci do działania osobę, która natychmiast złoży zamówienie, zwiększając tym samym zyski. W przypadku magazynów internetowych nastąpi wzrost ruchu i wzrost liczby fanów.

Powiadomienia kryzysowe

Wspomniano już, że miasta i gminy aktywnie korzystają z powiadomień, zwłaszcza w przypadku zgłoszeń alarmowych. Zgłoszenie awaryjne można podzielić na sytuacje kryzysowe i zdarzenia nadzwyczajne. O ile zdarzeniami nadzwyczajnymi są np. wypadki, które mogą zagrażać zdrowiu, życiu lub mieniu obywateli, o tyle w sytuacjach kryzysowych znajdujemy zdarzenia, w wyniku których ogłaszany jest stan wyjątkowy.

W praktyce oznacza to, że powiadomienia wysyłane są głównie w przypadku powodzi, smogu, przedostania się emisji do powietrza, czy też pożarów. W ten sposób informowani są również obywatele o zagrożeniach wirusowych, takich jak koronawirus, a także o konieczności przebywania w kwarantannie czy nieprzejezdności miasta czy wsi. Powiadomienia kryzysowe wysyłane są również w przypadku wycieku niebezpiecznych chemikaliów o właściwościach toksycznych lub awarii zasilania w wyniku wypadku lub naprawy sieci elektrycznej.

Jak wyglądają powiadomienia internetowe

notifikacenotifikacenotifikace

Powiadomienia internetowe w podglądzie dla Apple, Androida i Windows.

Czy chcesz również wysyłać powiadomienia internetowe? Napisz do nas, a odezwiemy się do Ciebie.

Dla kogo stworzyliśmy powiadomienia internetowe?